Členství ve Slovanském kruhu – přihláška, stanovy a etický kodex

Vážení příznivci slovanství,

dovolujeme si Vás pozvat ke spolupráci na obnově slovanských tradic a jejich rozšíření do vědomí českého národa.

Naše původní kultura a zvyky rezonují v nás všech. Cílem SLOVANSKÉHO KRUHU je přinést do našeho života tradice slovanských předků. Znovuobjevení kořenů
tradice a jejich zpřístupnění široké veřejnosti může pomoci vrátit lidem naší země původní hodnoty, které nás učí žít život lépe, s větší hloubkou a radostí.
V prosinci 2014 jsme založili spolek SLOVANSKÝ KRUH, z.s. Naším cílem je studium naší místní slovanské tradice a praktické využití poznatků.

SLOVANSKÝ KRUH je spolek otevřený všem, kteří se chtějí na společné činnosti při obnově tradic podílet a účastnit se jednotlivých akcí.

V současné době je hlavou a srdcem celé organizace tzv. vnitřní kruh (VK). Členové VK zajišťují činnost spolku, nutnou administrativu, plánují oslavy a ceremonie, společná setkání a semináře. VK také spolupracuje se zástupci zahraničních skupin, které se zabývají vlastními původními tradicemi. Naši současní příznivci se s námi aktivně účastní ceremonií, přednášek, výletů a víkendových aktivit.

Pojďte se s námi spolupodílet na obnově našich původních tradic a staňte se členem či členkou SLOVANSKÉHO KRUHU.

Členstvím ve SLOVANSKÉM KRUHU podpoříte proces obnovy slovanské tradice. K výhodám členství patří také přístup k ověřeným textům o Slovanství a k informacím z nejnovějších výzkumů. Na Váš e-mail zašleme texty přednášek pořádaných Slovanským kruhem, budete mít také plný přístup k video a audio nahrávkám. E-mailem Vás též můžeme průběžně informovat o námi připravovaných
akcích, na kterých se můžete aktivně podílet.

Členství ve SLOVANSKÉM KRUHU Vám vznikne podáním písemné přihlášky (e-mailem na clenstvi@slovanskykruh.cz) nebo dopisem poslaným na adresu Slovanský kruh, Malešovská 1641, 190 16 Praha 9), potvrzením Vašeho členství nejpozději do 7 dnů a Vaším zaplacením ročního členského příspěvku 300,- Kč na transparentní účet 2300784248 /  2010 vedený u FIO banka, a.s.

Od člena SLOVANSKÉHO KRUHU se očekává dodržování Etického kodexu (viz. Příloha) a pomoc při obnově a udržování slovanských tradic.

 

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na společná setkání a spolupráci.

 

Za SLOVANSKÝ KRUH

Zdeněk Ordelt, Marianna Gorroňová, Zdena ŽIVA Matoušová Skálová, Lenka Huptychová, Martina Kalendová, Marek Bednář, Petr Dragel Vosátka, Antonín Nosek a  Vít Salfický

SLÁVA RODU

 
Pozvání ke spolupráci ve Slovanském kruhu

Etický kodex člena spolku Slovanský kruh

Stanovy spolku Slovanský kruh

Přihláška člena do spolku Slovanský kruh (PDF)

Přihláška člena do spolku Slovanský kruh (DOC)

This entry was posted in Členství, Kdo jsme, Novinky. Bookmark the permalink.

3 Responses to Členství ve Slovanském kruhu – přihláška, stanovy a etický kodex

 1. Ivona Bartošová says:

  Dobrý den,moc se mi líbí poslání Slovanského kruhu.Souladím s vámi,měla by jsem dotaz,pro mne důležitý.Jíte při nebo po obřadech,ceremoniích maso,masné výrobky,je dovolen alkohol?Je požadována několik dní před obřadem „očista“bez masa,kávy,alkoholu.atd. Děkuji,s přáním hezkého dne Ivona Bartošová

  • Slovanský kruh says:

   Dobrý den Ivono, děkujeme za Váš dotaz.
   I když upřednostňujeme jistou míru střídmosti (viz. Etický kodex), nevyžadujeme v pití a stravování očistný režim před ceremonií, nebráníme požívání masa (i když např. na Velesův svátek by se příliš nehodilo jíst např. skopové), masných výrobků ani alkoholu. Reálná situace bývá taková, že se maso objevuje v hostinách zřídka a nikdo se neopíjí.

 2. Ctibor Ott says:

  Dobrý den. Lze přihlášku podat elektronicky?
  Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *