O nás (vnitřní kruh)

Zdenek2Zdeněk Ordelt (zakladatel a vedoucí Slovanského kruhu, člen kongresu ECER; komunikace s veřejností, ceremonie)

Provádím celosvětový průzkum tradičních národů a jejich spirituality, přináším přístup k tradičním metodám a zabývám se průzkumem moderní metodiky. Výsledky aplikuji v práci na domácím poli. Snažím se o zapojení naší organizace do světového dění. Baví mě objevovat nová tajemství v oblasti spirituality u nás doma, přinášet je lidem. Již více než deset let pracuji na obnově slovanské domorodé tradice v Čechách. Více na http://www.okobohu.cz/

MOTTO: ,,Úsměv ti ukáže cestu ke svobodě…“

Nami_malaNami Maria Halingten (komunikace s veřejností, písně, texty, ceremonie)

Volání předků mne vedlo mnoha cestami a zeměmi. Pocit vykořeněnosti vyvolal intenzivní potřebu hledání kořenů, potřebu, která přesáhla rovinu mého osobního příběhu. Chci být nádobou, skrz kterou může volně protékat léčivý proud tvořivosti usměrněn hlubokým smyslem. Mými nástroji jsou hlavně zpěv, výtvarná činnost, práce se slovy, propojování a komunikace nejen mezi lidmi. Více na http://www.ondine.cz/ .

MOTTO: „Prosíme ty, kteří tvrdí, že to nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají.“(japonské přísloví)

Honza_Kroča2Jan Kroča (organizátor přednášek a průvodce po posvátných místech)

Dlouhodobě se věnuji geomancii, silovým a léčivým místům české krajiny i okolních zemí. Jako historik a bohemista se zabývám i pověstmi a mytologií, třeba o slovanských kněžkách, zvaných Tety, Kazi (Běly) a Libuše. Keltská i slovanská hradiště patří mezi naše nejvzácnější lokality, plné přírodních krás i magických bylin, které zde pěstovali naši předkové. Dnes je ale módní létat na rituální místa exotických kultur, zatímco naše vlastní posvátné háje teprve čekají, až je probudíme k novému životu. Více na www.geomancy.cz a www.AstroPraha.cz.

MOTTO:  „Poznávání české krajiny a tradic je přímou cestou k vlastním živým kořenům.“

Petr Dragel Vosátka (spoluzakladatel SK, ceremoniář a žrec)

Životní pouť mě přivedla na rozcestí, kde byl Zdeněk. Od té doby se mnou životem kráčí naši bohové. V zimním období promlouvám k Moraně a těším se z přitomnosti Velese, v letním období volám a promlouvám k bytostem Svargy.

MOTTO: ,,Pravda zvítězí!“


Ing.arch. Lydia Boťanská (kněžka)

Ke slovanství mě přivedla internetová televize Cesty k sobě, kde jsem náhodou narazila na video Zdeňka Ordelta o slovanské škole a otevřeném setkání i pro zájemce z řad veřejnosti. Nikdy předtím jsem se o slovanství nijak zvlášť nezajímala, ale ve videu zaznělo něco, co mě přimělo se tam vypravit. Poznala jsem spoustu bezprostředních otevřených lidí, dozvěděla se zajímavé věci o svých předcích a čelila nevšedním výzvám. Cítila jsem se natolik oslovena, že jsem vystudovala Školu slovanských mysterií pod Zdeňkovým vedením a sama se stala kněžkou. Od té doby se v mém životě děje mnoho různých inspirativních změn. Pracuji hlavně na Tišnovsku u Brna, vedu malé i velké individuální i veřejné obřady.

This entry was posted in Kdo jsme, O nás. Bookmark the permalink.

4 Responses to O nás (vnitřní kruh)

  1. Pingback: Kontakty | Slovanský kruh

  2. Pingback: Založení spolku | Slovanský kruh

  3. Jana says:

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat, kam se poděla Marianna, ztratila jsem na ni kontakt, doufala jsem, že ho tady najdu…

    Děkuji Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *