Seminář „Bohyně v nás“ – Vesna (18.3.2017)

V sobotu proběhlo první setkání ženských kruhů organizované naším spolkem pod vedením lektorky Venuše Havlíkové. Setkání se konalo v sále Okamžik čajovny Hóra v Litoměřicích. Zúčastnilo se ho šest žen a jedna dívka.

Smyslem setkání bylo uctít slovanskou bohyni Vesnu i Moranu. Rozloučit se s odcházející zimou a přivítat nadcházející jaro. Skrze sdílení a tanec v sobě probudit archetypy těchto ženských sil, které jsou v rozličných podobách a projevech naší součástí a uvědomit si tak, která s námi nejvíce souzní, která je nám nejbližší. Porozumět tak více sobě, ostatním ženám, našemu propojení s přírodou – a s láskou prožít temnou i světlou stranu ženské božské síly v aspektu temné a hluboké Morany a jemné a radostné Vesny.

Vesnu jsme uctily také oltářem se symboly spojenými s jejím příchodem, prvními květy – sněženkami, zelenými větvičkami, ovocem, barevnými stužkami, svícemi se světlem a krystaly.

Setkání jsme si zpříjemnily výtečným obědem v nové kavárně na náměstí. Poté jsme se vrátily, abychom rituál zpěvem, hraním na hudební nástroje a závěrečným sdílením ukončily. Tanec byl pro nás oslavou ženství, radosti a svobody. Zcela jsme se při něm uvolnily. Ve zpěvech jsme se vztahovaly k matce zemi a nadcházejícímu jaru, což bylo kouzelné.

Ráda bych tímto poděkovala Venuši za její ochotu setkání vést a za moudrost a inspiraci, kterou nám předala. Děkuji také ženám, které se zúčastnily, a ráda bych povzbudila další ženy, aby se zúčastňovaly ženských kruhů, probouzely svou vnitřní sílu tancem a vzájemným sdílením moudrosti svých srdcí.

Děkuji.

 

Za Slovanský kruh Marianna Gorroňová

a Lenka Doležalová

 

This entry was posted in Co se stalo, Novinky, Přednášky a setkání. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *