Mezinárodní transpersonální konference 2017 v Praze

ITC (International Transpersonal Conference in Prague 2017)  – Mezinárodní transpersonální konference 2017 v Praze

Více fotografií ZDE

obřad

Ve dnech 28.9.-1.10.2017 probíhala v Praze Mezinárodní transpersonální konference, setkání kapacit na poli transpersonální psychologie, kvantové fyziky a šamanismu.

Zdeněk Ordelt byl požádán o vytvoření zahajovacího rituálu, který odstartoval víkendovou konferenci. Jelikož se jednalo o setkání mnoha polí, bylo třeba vytvořit takovou formu, která by byla srozumitelná všem, a zároveň byla dostatečně výrazná. Ve spolupráci s několika umělci byl vytvořen pozoruhodný a velmi originální způsob šamanského rituálu.

Po úvodním slovu Petra Winklera z České psychedelické společnosti následovaly invokace čtyř elementů, které měly vždy dvě části – hudebně-taneční a mluvenou. Přednes invokací byl rozdělen mezi čtyři osobnosti z českého pole výzkumu šamanských tradic. K síle Ohně promluvil dlouholetý následovatel šamanských cest jižní i severní Ameriky, Karel Fuller, Vodu vzývala mentorka univerzálních tanců míru, Ludmila Chrášťanská, Vzduch invokoval student středoamerických a obnovovatel slovanských tradic, Zdeněk Ordelt, a Matku Zemi výzkumnice sibiřského šamanismu Mgr. Pavlína Brzáková.

ukoln

Jednotlivé přednesy vizuálně dokresloval Pavel Kopecký. Mluvenému slovu vždy předcházela hlaso-pohybová improvizace vytvořená zpěvačkou Nami Marií Halingten a výrazovou tanečnicí Antonií Svobodovou, přičemž každý element dotvářeli ještě hudebníci na jednotlivé nástroje (Oheň – houslistka Helen, Voda – Marek Stifter na hangdrum, Vzduch – Renata Bulvová s flétnou, Země – Michal Haman a Petr Piňos se šamanskými bubny.)

mazem

Ke konci se invokující propojili v kruhu s písní elementům ve španělštině Tierra mi cuerpo od Pedra Vadhara, která se s rozšířením vlivů severo a jihoamerického šamanismu u nás stala velmi populární záležitostí.

 

Za Slovanský kruh, Nami Maria Halingten

 

slovansky_kruh_logo400

 

This entry was posted in Co se stalo, Další akce, Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *