Škola ceremoniální práce v rámci slovanství – ročník 2017

P1050408

Minulý víkend, tedy 10.-12.11.2017, jsme slavnostně dokončili studijní práci druhé skupiny, která se tento rok pustila do studia slovanské tradice a vedení ceremonií v rámci této tradice. Je to již druhá skupina studentů, kteří se tento rok vydali směrem k dosažení schopnosti vést ceremonie v rámci svátků slovanského Kolovratu a přechodových rituálů a oslav, jako jsou třeba svatby, posvátné slovanské sauny atd.

Jednou za měsíc se účastníci z obou skupin sešli k celovíkendovému studiu – a těchto víkendových soustředění absolvovali celkem deset. Po tomto studijním cyklu studenti skládají závěrečnou zkoušku a dostanou od hlavního Žrece zasvěcení, které je propojuje se slovanským panteonem a přírodními silami naší země.

IMG_3624

V každé ze skupin se do finále dostala asi polovina studentů. Studium pro tento rok tedy úspěšně zakončilo 18 studentů. Čechy, Morava a Slezsko tedy nyní mají 18 nových znalců slovanské tradice, kteří budou po dokončení praktické zkoušky schopni pomoci s vedením ceremonií v různých lokalitách Čech. To je velice dobré, protože zájem lidí o znovupropojení se s vlastní domorodou tradicí neustále vzrůstá. Cílem školy je právě to, aby v Čechách bylo více vzdělaných Žreců a Kněžek, které budou schopni tuto práci pro různé komunity vykonat. A to se projektu Slovanského kruhu a Zdeňka Ordelta skutečně podařilo.

P1050395

A co nás čeká dále? Výzkum a obnova naší skoro ztracené tradice pokračuje. Nové úžasné výsledky bádání jsou nejen součástí sdílení ve škole Zdeňka Ordelta, ale jsou k vidění a slyšení i na ceremoních a přednáškách, které Slovanský kruh pořádá. Další místa, kde budeme tyto informace sdílet s lidmi, budou mateřská školka, družiny pro děti, a také vzdělávací programy pro pedagogy a dospělé. Tyto již veřejné projekty pomohou dostat informace o našich tradicích i do vzdělávacího pole naší země a právě nyní vznikají.

Naším záměrem je pomoci naší zemi k tomu, aby lidé, když je to bude zajímat, mohli tyto věci studovat. A tam stojí v popředí naše ceremoniální škola a realizace ceremonií pro nás i veřejnost. Tím se totiž dostaneme do kontaktu s duchem naší tradice slovanské i těch navazujících. Písně, tance, umění vést ceremonie, hluboké znalosti o naší tradici – to a více budeme společně sdílet i nadále.

P1050328

Děkuji osobně všem studentům ceremoniální školy z první i druhé skupiny, že dali vzniknout tomuto proudu předávání moudrosti patřící naší zemi.

Díky předkům a síle našich bohů za vedení a hlubokou výuku naší domorodé stezky, cesty ducha k realizaci, osvícení a vnitřní svobodě.

Sláva Rodu

Za Slovanský kruh Zdeněk Ordelt
Žrec, zakladatel a vedoucí organizace

slovansky_kruh_logo400

VÍCE FOTOGRAFIÍ ZDE

POZVÁNKA NA NOVÝ CYKLUS ŠKOLY CEREMONIÁLNÍ PRÁCE V RÁMCI SLOVANSTVÍ – ROČNÍK 2018

This entry was posted in Co se stalo, Další akce, Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *