Staroslovanská akademie

Milí přátelé,

po dlouhé cestovatelské a badatelské činnosti po střední a jižní Americe se naplno vracím domů, abych pomohl obnově domorodé kultury u nás doma. Jedním z prostředků obnovy je i Staroslovanská akademie, tedy volný cyklus veřejných přednášek, na který zve Slovanský kruh skvělé přednášející, znalce našich původních tradic.

Stav těchto tradic, zachovaných po předcích, je momentálně žalostný. Původní zvyky byly překryty křesťanstvím, a tak začíná dlouhá pouť za nalezením podstaty naší kultury a staré spirituality, kterou naše etnikum v této zemi mělo. Jakým způsobem je možné zachránit mizející poselství našich předků – a přitom se nezamotat do sítí podivných spolků, které manipulují pravdu o naší minulosti? Řešení situace existuje, dozvíte se o něm na mé úvodní přednášce. Nic není ztraceno, právě naopak. Úžasné dobrodružství záchrany naší domorodé tradice začíná. Také se dozvíte o hlubokém vztahu slovanské spirituality a šamanismu, který je na první pohled velice odlišný, ale má řadu společných bodů. Budu s vámi sdílet i další hluboké informace o slovanské tradici u nás i v Evropě.

První přednáška startuje v úterý 28. listopadu.Budu v ní hovořit o našich původních slovanských tradicích a o možnostech jejich obnovy a znovuoživení.

Druhá přednáška proběhne 12. prosince, kdy přivítáme předního evropského  religionistu a překladatele ze sanskrtu Mgr. Jana Kozáka.

A v lednu a únoru budeme v přednáškách Staroslovanské akademie pokračovat, nechte si volné úterky a pozvěte své přátele.

 

Váš Zdeněk Ordelt

 

Prednaska_SK_1_(decentnejsi_barvy)

 

 

This entry was posted in Nezařazené, Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *