Koncert skupiny Svarga na Spolufestu 2018

VÍCE FOTOGRAFIÍ ZDE (foto: Umay Yamuna Wolf)

Mnozí z vás se často ptáte na písně, které znějí na našich ceremoniích. Jsou to písně, které k nám přišly po propojení se s jednotlivými silami a tak také pracují – jako posvátné invokační písně. První písně pro Peruna, Velese, Ladu a Živu přišly Zdeňkovi již před mnoha lety, i mne navštívilo v loňském roce nemálo písní, a tak jsme se se Zdeňkem v létě 2017 rozhodli tyto písně kvalitně nahrát a rozvinout do atmosferické hudební podoby, aby bylo možné i z poslechu našeho alba navnímat jednotlivé síly slovanského panteonu, a ty se tak mohly stát pro lidi bližšími a srozumitelnějšími. Za tento projekt vděčíme za impuls, nekonečnou trpělivost a podivuhodné nahrávací schopnosti zejména Petrovi Piňosovi z Létajího koberce, Miroslava Píbila a jeho studia a pak samozřejmě i dalším zúčastněným, jako je Dj Yukimura, který nám pomáhá s vybrušováním zvuku do dokonalosti. Nyní dokončujeme poslední přípravy před spuštěním sbírky na Hithitu, a dají-li předkové, s vaší pomocí bude první část tohoto jedinečného počinu brzy na světě 🙂

Tento nahrávací proces nám zároveň odhalil, že je možné tyto, v podstatě velice jednoduché „slovanské mantry“ rozvinout do koncertní podoby, a pokračovat časem dále a dále. A tak nám vznikla na podzim 2017 skupina Svarga…která nám, hudebníkům, tímto spojuje příjemné s užitečným 🙂
Prozatím nemá naše skupina úplně pevné složení, a tak fungujeme jako jádro (Zdeněk Ordelt a Nami Maria Halingten) a hostující hudebníci.

Od prvního koncertu skupiny Svargy, který proběhl mezi Luckami a Kračúnem loňského roku v Klubu Propojení (s Jonášem Janků a Nikol Šneiderovou), jsme trávili naše hudební chvíle zejména dokončováním produkce našeho alba. Po této mírné sezónní odmlce jsme měli možnost zahájit koncertní sezónu na přijemném pražském odpoledním festiválku Spolufest.

Naše podmínky na přípravu byly bohužel poněkud divoké, neboť jsme do poslední chvíle nevěděli, kdo s námi tentokrát bude hrát. Tato drobná komplikace :)) se nakonec dořešila asi hodinu před začátkem hraní setkáním s přáteli hudebníky na místě, a tak se k nám přidali Hudba duhy (Eva Jelenová, Michal Straka), Roman Žižlavský a Michal …., kterým tímto děkujeme za úžasnou hudební podporu. Nutno podotknout, že hraní v této kombinaci bylo pochopitelně z velké části improvizací, což se možná trochu podepsalo na technické kvalitě.

Nikoli však na hodnotě poselství naší hudby, která bude znít i nadále a svou silou nás spojovat s učením našich předků, přírodní moudrostí, naší krajinou a jejími silami.
Tímto zároveň dáváme na vědomí, že vítáme dlouhodobější spolupráci s muzikanty, kteří sdílejí tento záměr, mají rádi folklor, vážnou i elektronickou hudbu a jsou schopni improvizace 🙂 zejména by se nám líbilo časem přidat housle, dudy, flétny a fujary…;)

 

Další zatím známé termíny našich koncertů budou:

19.5.Allfest Litoměřice
8.-10.6.Festival radosti a života pod Pálavou – Pasohlávky
6.10.Mokoš fest II, Brno

 

Děkujeme za Vaši podporu!
Sláva rodu.

Za Svargu
Nami Maria Halingten

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Co se stalo, Další akce, Kdo jsme, Novinky, Svarga. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *