Dětská skupina (školka) Laděnka

Vážení přátelé,

mám pro vás velice radostnou novinku. Podařilo se nám vytvořit přírodní školku pro děti, kde se naše děti budou učit o přírodě a našem vztahu k ní. Naše nejmenší budeme citlivě vést také k poznání, jak se tyto znalosti zachovaly v naší kultuře, ve folkloru a také v domorodé slovanské tradici. Děti tak s námi projdou za celý rok celou škálu svátků, jako jsou slunovraty, rovnodennosti, dožínky, hromnice, dušičky, různé báje a pohádky na to navazující. Děti tak budou mít úžasně naplněný rok, kde se budou vyvíjet v bytosti s citem pro rodnou zemi. V tomto procesu je povedou ženy ze Slovanského kruhu, které mají vzdělání v Montessori a dalších oborech. Absolutní jedinečnost naší školky je v tom, že nás podporuje Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, akademická obec a také Slovanský kruh z.s. v čele se Zdeňkem Ordeltem svými výstupy, které budou přepracovány do podoby pro naše děti. Tuto metodiku u nás ještě nikdo nemá a je ryze česká.

Tedy vážení drazí a drahé, vaše děti jsou v naší školce, která bude od září na Praze 4 v ulici Libušská, vítány.

Více informací najdete zde:

Náš web: http://skolkaladenka.cz/

Náš Facebook: https://www.facebook.com/skolkaladenka.cz/

 

Zdeněk Ordelt, zakladatel organizace Slovanský kruh, z.s.

 

 

Milí přátelé,

v září 2018 otevíráme dětskou skupinu – soukromou školku Laděnku.
V naší školce povedeme děti ke znalostem naší kultury a zdravých hodnot, které jsou v ní uchovány. Naše studie vychází zejména z výzkumu tradice, folkloru a přírodních jevů. Na těchto základech je založena naše metodika, která bude dětem předávána. Krásným pojítkem je náš cyklus ročních svátků – kolovrat, k němuž se váže nespočet rozličných oslav a zvyklostí, které stále zkoumáme hlouběji a hlouběji.
Zároveň bude náš přístup k dětem postaven na principech intuitivní pedagogiky, inspirován například Montessori školstvím a jinými smysluplnými alternativními přístupy.

Ten, kdo sám sebe zná
vztah ke své Zemi má
předky své ctí
– odkud přišel a kde stojí, ví
na přírodu a vesmír
ve svém těle dbá
nemá strach – tančí
své písně zpívá
svobodně žije, tvoří a miluje…

 

Za tým Laděnky – Yvetta Nobilisová, Nami Maria Halingten, Libuše Vintrová

 

 

ZE ZDRAVÝCH KOŘENŮ VYRŮSTÁ ZDRAVÝ STROM

V naší školce vedeme děti ke znalostem naší kultury a hodnot,
které jsou uschovány v tradicích.

Od 1.9. 2018 stále volná místa! Registrace do 20.8. 2018

Školka Laděnka má metodologický plán založený na principech přírodních zákonů, folklóru, slovanské kultury a tradic našeho národa. Moudrost našich předků je přizpůsobena pro ty nejmenší a je předávána prostřednictvím vyprávění příběhů, malování, zpívání, tance, výtvarné výchovy a oslav významných událostí a svátků, procházek do přírody a her venku. Děti se tak seznámí s postavami jako jsou Vodník, Rusalka, Krakonoš či Lesní muž a poznají přírodní jevy, které naši předkové vnímali a na jejich počet pořádali jednotlivé oslavy, od Slunovratu, přes Rovnodennost, Hody, Dušičky, Martinské noci, Příchodu zimy, Hromnic, Velikonoc, Májových oslav, až po Svatojánskou noc. Děti se také seznámí s příběhy starých českých pověstí – O Krokovi, o Libuši, o Dívčí válce či o Přemyslovi. Školka nabízí unikátní příležitost předávat dětem kořeny naší kultury a rozvíjet jejich měkké dovednosti.

Školka Laděnka je v registru dětských skupin pod MPSV a nabízí i návazný program pro rodiče propojený s událostmi Slovanského kruhu.

Místo: Libušská 27/210, 142 00 Praha-Libuš (Dobrá dostupnost a možnost parkování, nově zrekonstruované prostory)

Čas školky: 8:00 – 16:00

Školkovné: 7.500Kč/ měsíčně (možné i jednotlivé dny), platby do 20. v měsíci

Kontaktní údaje: Paní ředitelka Yvetta Nobilisová, +420 737 768 699, info@skolkaladenka.cz

http://skolkaladenka.cz/

 

 

 

This entry was posted in Kdo jsme, Novinky, Školka Laděnka. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *