Poznej svou vlast – dětský klub a příměstský tábor

Poznej svou vlast – družina pro děti – (dětský klub a příměstský tábor) – informace:

Cílem tohoto projektu je vytvořit pro vaše děti prostředí, kde o ně bude postaráno, a zároveň budou mít možnost poznávat různé části naší české kultury na mnoha úrovních.

Zakládáme si na intuitivním přístupu, aby se děti mohly rozvíjet svým přirozeným tempem a nebyly tlačeny do výkonů. Naším záměrem je vzbudit v nich zájem o hloubku našich kořenů, pohádkových světů ze slovanské mytologie, pohádek a odkazů našich velkých umělců a obrozeneckých i prvorepublikových myslitelů.

O to, aby toto mohlo být realizováno, se postará umělecká garantka projektu a učitelka z FAMU Ljuba Fuchs, která již mnoho let vyučuje umělce všech věkových kategorií. Další z garantů je učitelka tance Petra Padriánová, která děti povede k pohybu skrze různé formy – i folklorní. Já se budu starat o to, aby učitelky a učitelé měli přístup ke všem potřebným informacím ze slovanské tradice, kde se soustředíme na její přírodní základ a z něj vycházející cyklus svátků.

Naše družina má dvě části: klasickou družinu – a k tomu různé typy kroužků, které budou pro děti realizovat učitelé z projektu i mimo něj. Tyto zájmové kroužky si budete moci pro své děti zarezervovat.

O děti bude postaráno i o školních prázdninách v rámci bloku příměstský tábor.

 

Zdeněk Ordelt
zakladatel organizace Slovanský kruh, z.s.

 

This entry was posted in Družina pro děti, Kdo jsme, Novinky. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *