První CD Svargy – „Návrat slunce“ – na Hithitu

AKTUALIZACE (3.10.2018):

ZPRÁVA OHLEDNĚ ZPOŽDĚNÍ VYDÁNÍ CD:

Vážení a milí přátelé a podporovatelé!
Velice se Vám všem omlouváme za nepříjemný fakt, že stále ještě u sebe nemáte slíbené album! Skutečně děláme, co je v našich silách, důvody našeho zpoždění jsou dvojí: 1) jsme velmi vytíženi prací v dalších dílčích projektech obnovy tradice 2) objevily se nepředpokládané komplikace (např. příteli, který dělá master, vyhořel disk s našimi nahrávkami, atd…)
A jelikož jsme perfekcionisté a nechceme se za své dílo v budoucích letech stydět, volíme si raději možnost, udělat to pořádně, a to po stránce zvuku i grafiky.
Také jsme pochopili, že když se naše album jmenuje Návrat slunce, je od nás samotných bláhové myslet si, že by jeho křest mohl být jindy než na Slunovrat

Mějte prosím s námi tedy ještě podzimní strpení a držte nám palce, ať se nám podaří zdárně překonat všechny překážky!

Za Svargu
S úctou a vděčností
Nami Maria Lada

https://www.facebook.com/svargaritualmusic/

————————————————————————————————————————————

AKTUALIZACE (10.7.2018): VELIKÉ DÍKY VŠEM PŘISPĚVATELŮM! VYBRALI JSME VÍCE, NEŽ JSME DOUFALI! Grafická práce vrcholí a brzy budeme tisknout
Sláva vaší pomoci a všemu z-rodu

Nami Maria

——————————————————————————————————————————————

Vážení a milí,

s radostí oznamujeme, že první album našich obřadních písní se po devíti měsících připravuje v cestách porodních na příchod na svět 🙂 . Jak jistě víte, naše činnost není v tomto systému příliš výdělečná (zatím spíše naopak), a tak jsme se rozhodli touto cestou požádat veřejnost o finanční podporu.

https://www.hithit.com/cs/project/4919/vydani-alba-svarga-navrat-slunce

Na albu najdete první vlnu písní pro božstva, nahrané tak, aby TO v nich bylo cítit
(Perun, Lada, Ohně, Vesna, Živa, Morana, Veles, Rod, Radhošť, Veledub)
Předem ze srdce děkujeme všem!
Sláva z-rodu!

Za Svargu

Nami Maria Halingten

 

 

Ahoj přátelé,

konečně je to tu. Právě dokončujeme vydání našeho CD skupiny Svarga. Prosíme vás o podporu tohoto projektu. Chceme pomoci naší domorodé tradici a znovu s radostí a svobodně zpívat naše české posvátné písně. Můžete podat pomocnou ruku a toto společné dílo tak dostat i k vám. Děkujeme všem, kdo nás podporujete.

Budiž pochválení naši předkové a krásná země česká. Srdečně zdravím všechny a děkujeme.

Zde můžete darovat příspěvek na CD: https://www.hithit.com/…/4…/vydani-alba-svarga-navrat-slunce

Zdeněk Ordelt

 

 

O Svarze a Slovanském kruhu

Skupina Svarga je hudební uskupení navazující na neziskovou organizaci Slovanský kruh, založenou Zdeňkem Ordeltem, který již mnoho let pracuje na výzkumu v poli duchovních tradic a šamanismu.
Druhou zakládající členkou skupiny Svarga a také spolupracovnicí Slovanského kruhu je Nami Maria Halingten, též několik let na cestě k našim kulturním a duchovním kořenům, skrz akademické, šamanské a umělecké pole.
Zdeněk i Nami Maria se aktivně podílejí na výzkumu všech možných aspektů naší domorodé „pohanské“ spirituality. Za organizaci Slovanský kruh spolupracují s ostatními představiteli původních etnických věrouk v Evropě, jako jsou ostatní Slované, Baltové, Keltové, Germání, Vikingové, Heléni a další, v rámci mezinárodního kongresu ECER (European Congress of Ethnic Religions). Více informací naleznete na stránkách www.slovanskykruh.cz.

Hlavním záměrem Slovanského kruhu je obnovit v naší zemi spojení s naší původní předkřesťanskou duchovní kulturou a kmenovou identitou. A jednou z nejdůležitějších součastí kultury jsou posvátné písně ve vlastním jazyce, společné duchovní dědictví kmene či národa. Prvotním impulsem, který předcházel vzniku skupiny Svarga i tohoto alba, bylo právě zjištění, že nemáme žádné vlastní české písně, které bychom mohli sdílet na našich oslavách (jako jsou slunovraty, rovnodennosti, Dušičky, Hromnice a další svátky přírodního kalendáře – Kolovratu). A tak jsme je po kontaktu s bytostmi naší přírody a slovanského panteonu začali znovu skládat.

Co je naším cílem?

Zprostředkovat Vám tyto obřadní písně, abyste si je mohli nejen poslechnout, ale i používat na vašich vlastních přírodních oslavách. Proto jsme se sešli s našimi přáteli v nahrávacím studiu a více než rok pracovali na tomto jedinečném materiálu, který má originální českou esenci, vycházející z naší krásné krajiny. Písně se můžete naučit a sami si pro radost udělat svou ceremonii a dosáhnout tak hlubokého spojení s přírodou a silami, které ji utváří. Jsou to záměrně jednoduché „invokační mantry“, abychom je mohli snadno zpívat všichni společně u posvátného ohně. Nahrávky jsme se snažili udělat tak, abyste mohli skrze ně nalézt spojení se silami, které jsou v textu popsány. Jsou hlasem z hlubin naší přírodní duše a hlasem našich předků. Slovy se dotýkají odkazu Slovanů, svým obsahem vyvěrají z naší krajiny a všeho, co v sobě nese…

Podporou našeho hudebního projektu podporujete zároveň i cíl naší práce – záchranu a zachování našich původních evropských tradic a životní moudrosti v nich ukryté. Pro Zemi, pro nás a pro další generace.

Proč potřebujeme podporu?

Zachytit obřadní píseň tak, aby přinášela potřebnou hloubku a spojení, byť může být hudebně velmi jednoduchá, je věc vyžadující mnoho pozornosti – na vzniku tohoto alba jsme pracovali devět měsíců.
Nyní bychom vás rádi poprosili o podporu, abychom tento proces mohli dokončit a naše hudba se mohla zrodit do světa 🙂 .
Potřebujeme uhradit náklady za nahrávání ve studiu, tisk CD a tvorbu webu, kde bude možné získat hudbu v elektronické podobě.
Jestliže tedy cítíte, že je naše práce pro vás přínosem, budeme vděčni za Vaši podporu.

Písně budou stejně naše, jako vaše. Můžete přispět různými částkami.  Dle přispěných částek vám rádi nabídneme dary a výhody, které plynou z aktivit naší skupiny Svarga a organizace Slovanský kruh.

Za každou pomoc vám velice děkujeme.

Za Svargu
Zdeněk Ordelt a Nami Maria Halingten

 

 

Informace o možnostech podpory vydání alba zde:

https://www.hithit.com/cs/project/4919/vydani-alba-svarga-navrat-slunce

 

FB událost: https://www.facebook.com/events/1936618566361250/

 

VIDEOZÁZNAM z koncertu skupiny Svarga (Nami Maria Halingten, Zdeněk Ordelt a hosté) na festivalu ALLfestival 2018 – Alchymistické Litoměřice – 19.5.2018

 

SLEDUJTE NÁS NA FB:

https://www.facebook.com/svargaritualmusic/

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Kdo jsme, Novinky, Svarga, Zpěvník písní. Bookmark the permalink.

2 Responses to První CD Svargy – „Návrat slunce“ – na Hithitu

 1. Ahoj, zdravím a gratuluji k vydání CD Svarga. Je možno si je někde zakoupit anebo mi je můžete zaslat na dobírku ? Děkuji za odpověď.
  Zdeněk Šimanovský , Vinohradská 116, Praha 3, 130 00

  • admin3 says:

   Dobrý den, tvorba CD je v závěrečné dokončovací fázi, bude k mání tak do měsíce, budeme informovat na webu.
   Děkujeme za váš zájem, ať se vám daří
   Sláva rodu
   Nami Maria

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *