Hromnice – 2.2.2019

Hromnice jsou jsou jako první záblesk světla po období chladu a temnoty, zároveň i chvílí nádechu a posílení na průběh náročného úmoru – odkud název února pochází. Tento čas obecně vybízí zejména k očistě našich příbytků a společnému setkání v kruhu rodinném,  obzvláště tak v letošním roce, kdy Morana divoce řádí mezi námi v podobě obvyklých i neobvyklých nemocí, úrazů a jiných pohrom….což, vzhledem k chorému způsobu našeho společenského nastavení, není nic k divení.

Snad i proto byla naše letošní oslava komornější – komu by se také v té zimě po nemoci chtělo do Bohnic 🙂 . I tak jsme k posvátnému ohni přizvali i ty, kteří s námi chtěli a nemohli být, a vysílali záměry pro uzdravení a ochranu našich rodin. Součástí obřadu bylo tradiční žehnání hromničním svícím, jejichž světlo má moc rozehnat či zmírnit těžké chvíle, a také požehnání Perunovy ochrany skrze mocný dub, který je hlavním strážcem obřadiště.

Oslava byla i radostná, díky přítomnosti několika dětí, které se s nadšením zúčastnily obřadu. Reakce malých človíčků na staré tradice nám ukazují, že tato cesta má smysl… a také dávají naději, že katastrofický konec, jež čeká naši civilizaci, nebude možná muset být tak bolavý, a že dokážeme zachovat poklady této planety i pro další generace…

 

Sláva Rodu, předkům, bohům a přírodním bytostem

S láskou a úctou
Nami Maria Lada

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Co se stalo, Foto, Galerie, Novinky, Oslavy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *