„Člověk, příroda a mýty – život a smrt“ – pozvánka

Srdečně vás zveme na další přednášku a besedu s Mnislavem Zeleným Atapanou, Monikou Michaelovou a Zdeňkem Ordeltem, tentokrát na téma „Člověk, příroda a mýty – život a smrt“.

Kdy: čtvrtek 11.4.2019 od 20.30 (do 23.30)
Kde: Bio Oko, Františka Křížka 15, Praha 7

Vstupenky: http://bit.ly/CP_a_myty

FB událost: https://www.facebook.com/events/2266193486932570/

Přednáška a beseda s Mnislavem Zeleným Atapanou, Monikou Michaelovou a Zdeňkem Ordeltem.

V dubnu vás zveme k vyprávění o mýtech. Mýtus je iniciačním příběhem, jakousi pomyslnou branou k mystériu, obrazenstvím jevů, které dávají vzniknout světu tak, jak ho známe. Může být prostou pohádkou, příběhem z bájného světa – a také vstupní branou do nadpřirozena, ke zdroji duchovního poznání.

Přírodní národy udržují živou linii jejich ústním předáváním tak, jak tomu bylo dříve i u nás v tradici ústního vyprávění pohádek. Podstatná je přítomnost vypravěče, který svým hlasem předává i to živé za slovy. To je nenahraditelnou součástí předávání mýtů, jež nelze nahradit psanou formou. Vypravěč je jedna z rolí v domorodých společenstvích. Je to člověk, který se stal pokračovatelem a nositelem duchovního dědictví. Člověk, který projde branou mýtu a nezastavuje se pouze u jeho obrazenství, vstupuje na duchovní cestu.

Naše pozvánka k dalšímu pořadu z cyklu Život a smrt je pro vás, kdo máte chuť ztišit svůj hlad po informacích, i když nás k tomu mysl svádí … ne-li přímo vybízí.

 

 

 

 

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *