Noc ohňů 2019 – pozvánka

Srdečně vás zveme na Noc ohňů – slovanskou oslavu lásky, plodnosti a příchodu teplé poloviny roku…

Kdy: v úterý 30.4.2019 od 16.00 do cca 24.00, hlavní ceremonie začíná v 18.00 (velmi uvítáme pomoc s přípravami již od 14.00)
Kde: Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně, 252 08 Slapy ( http://www.ekocentrumlouti.cz/ ) – přibližně 45 minut autem z Prahy, na trase příměstského autobusu linky 390, zastávka Rabyně – Loutí

Akci povede Zdeněk Ordelt, zakladatel spolku Slovanský kruh, a studenti Ceremoniální školy v rámci slovanské tradice

VSTUPNÉ: 250,- Kč, studenti 150,- Kč, děti do 15 let zdarma.

UBYTOVÁNÍ: 250,- Kč ve vlastním spacáku na 5lůžkovém pokoji, 150,- Kč ve vlastním spacáku a karimatce v sále, 80,- Kč ve vlastním stanu. Děti do 3 let zdarma, 3-15 let za poloviční cenu.

STRAVOVÁNÍ: večeře (vegetariánský guláš) 100,- Kč, snídaně (bufet) 100,- Kč. Děti do 3 let zdarma, 3-15 let za poloviční cenu.

Kapacita ubytování i jídel je omezená. Rezervujte si své místo nejpozději do 29. dubna na http://bit.ly/Noc-ohnu-Louti. V místě není obchod. V případě, že si nebudete rezervovat jídlo z ekocentra, vezměte si vlastní jídlo s sebou.

Psi na ceremonii nejsou žádoucí, nechte je prosím doma.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1039300182928437

Noc ohňů je slovanský svátek, který je důležitým bodem v kruhu svátků roku – Kolovratu. Definitivně končí vláda temnoty, zimy, bohyně Morany a začíná plodné období přírody pod ochranou bohyně Živy, Vesny a boha Svarožiče. V naší kultuře se tento svátek také objevuje jako „Pálení čarodějnic“, kdy se po nástupu křesťanství odrazovali lidé od návštěvy starých kultovních míst  s tím, že se tam slétávají čarodějnice a provozují magické a erotické rituály. Proto se do vzduchu házejí zapálená košťata, aby se odehnaly jejich temné síly. Ve skutečnosti ale čarodějnice působily jako léčitelky, které v tento den slavily plodnost přírody a využívaly očistnou moc ohně – a celá komunita používala k tancům masky.

Slovanský svátek „Noc ohňů“ je originální oslavou mystického spojení s hloubkou plodnosti síly v naší přírodě. Pro očištění všeho a dobití energie je použita síla ohně, která spálí temnoty a zažehne nové síly, které nás ponesou až do období další zimy. Symbolem mysticko-erotického spojení mužské a ženské energie je stavění májky, které ale také symbolizuje propojení polarit a síly nebes, podsvětí a stromu života Veledubu, kde sídlí prastaré božské síly, které vládnou naší zemi. První máj je lásky čas – a to jak pro přírodu, tak i pro páry, které se za dob našich předků chodily pomilovat do přírody. Přijďte s námi oslavit svátek plodnosti, partnerství, lásky, rodiny a dětí, elementu ohně do přírody.

Proč naši předkové z linie Slovanů dělali rituály v tomto bodě roku? S jakými silami se můžeme propojit v této části roku? Jací bohové, či duchové dle naší mytologie vládnou v přírodě? Na tyto dotazy dostanete odpovědi právě na této akci. Přijďte, jste srdečně vítáni! 

Ceremonie bude vedena v přátelském duchu, který by tomuto druhu akcí neměl chybět. Bude to jarní oslava spolu s přírodními duchy a božstvy.

 

Jak jsme slavili loňskou Noc ohňů si můžete přečíst zde: http://www.slovanskykruh.cz/2018/05/noc-ohnu-30-4-2018/

 

Co s sebou:

Akce bude společná, tedy můžete pomoci s přípravami ohniště, májky a ostatních prvků ceremonie.

Dále můžete donést:

Dřevo na posvátný oheň, dle svých možností.
Barevné pentle, mašle pro výzdobu stromů na místě.
Dary pro duchy, oheň a síly jara, se kterými budeme v kontaktu – například byliny, vonné esence (šalvěj, pelyněk, pryskyřice a jiné).
Jídlo, svoje oblíbené nápoje jakéhokoliv druhu (může být i medovina, víno či pivo, slivovice – české tradiční nápoje), sladkosti. Maso výhradně z domácích nebo ekologických chovů. Vše bude sloužit jako dar duchům, a také jako pohoštění pro všechny, kdo na ceremonii přijdou.
Hudební nástroje.
Čelovku nebo jiný zdroj světla, případně lžíci, hrníček a misku na jídlo.
– Může být i slavnostní oblečení světlé nebo bílé barvy nebo váš ceremoniální oděv, máte-li…

Pitná voda je k dispozici.

 

Důležité informace:

Přípravy ceremonie budou probíhat během odpoledne. Prosíme, abyste přišli od 14.00 na místo setkání (Ekocentrum Loutí) a pomohli s přípravou ceremonie. Děkujeme.

Samotná ceremonie bude začínat v 18.00 vztyčením májky. Na akci je možné vzít s sebou i děti.

Akci pořádá Ekocentrum Loutí společně se Slovanským kruhem, z.s., a také s absolventy „Školy ceremoniální práce v rámci Slovanství“.

Parkování je možné na louce na začátku Loutí, dbejte prosím pokynů pořadatelů  a parkujte ohleduplně k ostatním, kteří mohou odjíždět dříve než vy.

 

Jste srdečně zváni !

Zdeněk Ordelt za Slovanský kruh a Ekocentrum Loutí

 

 

 

 

 

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *