Kračun – Branická skála, Dobeška – 21.12.2019

Obřad zimního slunovratu Kračun – Branická skála – Dobeška – 21.12.2019

 FOTOGRAFIE Z OBŘADU  ZDE

Sluneční cyklus se blíží ke konci a s ním i chvíle, kdy se některé věci uvolňují, aby daly prostor dalším a naše životy se tak zase posunuly dopředu. Zimní slunovrat je takovým okamžikem.

V parku Dobeška na branických skalách, kde kdysi prý věštila proslulá kněžna Libuše, jsme oslavili příchod nové síly Slunce. Zároveň jsme se rozloučili s projektem pro děti v základní škole Školní, kde jsme provozovali dětský klub ,,Poznej svou vlast“ bezmála 16 měsíců. Velice jsme se propojili s místním duchem při každodenní práci s dětmi. Byla pro nás radost předat našim malým studentům moudrosti, které patří naší zemi.

To hodně ovlivnilo náš obřad. Dělali jsme ho hodně pro děti. V nich je naše budoucnost a tak byl obřad rychlejší a veselejší. A to je dobře. Po úvodním obřadu a zapálení ohně jsme spolu udělali ohromný chorovod – tanec, do kterého se zapojilo přes 100 dospělých, dětí, starších. Byla to krása a do dnes cítím velikou vděčnost.

Co dodat? Díky našim předkům, Vesmíru, díky naší práci a nám všem. Kéž v novém cyklu máme sílu zvládat vše, co je potřeba a víc se propojíme jeden s druhým skrze empatii, laskavost, upřímnost a soucit.

Poděkování členům Slovanského kruhu za to, že se s trpělivostí učí o tom, jak připravit prostor pro posvátný obřad.

Sláva rodu!

Obřad vedli: Zdeněk Ordelt a Nami Maria Lada

Za Slovanský kruh, Zdeněk Ordelt

This entry was posted in Co se stalo, Novinky, Oslavy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *