Kdy: 16.7. 17:00 až 18.7. 16:00

Kde: Statek u Škodů, Sibřina

Vážení přátelé,
přijměte pozvání na víkendovou akci s přírodní slovanskou saunu, s obřadem pro sílu přírody a oslavu svátku Peruna s výkladem slovanské mytologie.
Akce je nově rozdělena na dva bloky:
1. Umění posvátné sauny – pátek, sobota
2. Obřad pro sílu přírody a oslavu Peruna, studium slovanské mytologie a obřadů – neděle
Můžete ale samozřejmě přijet i na celý víkend na krásný statek ke Škodům a užít si celou akci za výhodných podmínek. (viz. info dole).
A co důležitého se vlastně děje?
Dovednost posvátné sauny, kterou budeme rozvíjet je v naší tradici jedním ze základních pilířu zdraví na všech úrovních, ale také původně tradiční očista před všemi obřady.
Získáte znalost, jak posílt své zdraví pomocí zanalosti čtyřech živlů. Postavíme si přírodní saunu z prutů a provedeme v ní náš lokální tradiční slovanský saunovací obřad, kde budeme pracovat s bylinami, rostlinnými metličkami, mořskou solí a medem. Tato sauna, která je naše šamanské dědictví po našich předcích je naprosto uniátní a léčivý zážitek.
Součástí sauny bude i modlitba ve formě našich posvátných písní, které tam mohou projevit svou léčivou a harmonizující esenci.
Také se přiblížil se vrchol léta a s ním přichází oslava jednoho z hlavních ochránců Slovanů.
Naši předkové věřili, že Perun je dárce síly a je ochránce rodin. Jeho síla je také přítomna ve stromě dubu. Posiluje jednotlivce, harmonizuje mužskou sílu. Je hybnou silou celého kola roku a posvátného kalendáře.
Dnes tuto posvátnou energii přírody vnímáme jako ochrannou pro každého, zároveň čistí prostor od negativních sil.
S těmi to atributy budeme na našem setkání pracovat. Bude to formou posvátných her, kde si můžete muži i ženy vyzkoušet svoje dovednosti na cestě bojovníka.
Budeme střílet z luku do runového terče a věštit, házet sekyrou do terče stejným způsobem, přetahovat se lanem, skákat přes vatru a také uděláme speciální tanec pro propojení se silou hromovládce.
Závěrem provedeme obřad pro poděkování za roční deště a pro ochranu našich rodů. Tento svátek slaví slovanské komunity v celé Evropě. Na akci jsou zváni muži i ženy, aby jsme se vzájemně inspirovali i potěšili. Na obřad se připravíme tím, že se očistíme v posvátné sauně.
Akce je pořádána ve spolupráci se Statkem u Škodů na Sibřině.
Akce je pod záštitou organizace Slovanský kruh,z.s.
1. Celý víkend – 2800,- kč
2. Pouze sauna – pá,so – 2000,- kč
3. Oslava Peruna- ne – 1000,- kč
(ubytování a snídaně 750,- kč/den/noc
oběd, večeře 120,- kč/kus)
Info a přihlášky: skolatradic@gmail.com
Tel: +420 603 509 654
Sláva rodu!
lektor: Zdeněk Ordelt