Noc ohňů v Českém ráji v centru Kairos u Turnova

Čarodějnou noc z 30. dubna na 1. května oslavíme slovanským obřadem s bubnováním a posvátným ohněm v centru Kairos na krásném přírodním místě.

 

Poslední dubnová noc se u Keltů slavila jako Beltine, u Slovanů jako Noc Ohňů, u křesťanů jako Filipojakubská nebo Valpuržina noc čarodějnic.

 

Hlavní obřad povede ceremoniář Honza Kroča a jeho přátelé ze Slovanského kruhu, pak bude následovat volná zábava u ohně s hostinou a hudbou – vezměte si své bubny a další hudební nástroje.

 

 

Program:

od 10:00 do 18:00 – příchod účastníků z parkoviště v Klokočí, možnost výletu po okolních skalách a turistických trasách

 

18:00 až 18:45 – beseda o čarodějných místech české krajiny s obřadníkem Honzou Kročou, který je současně autorem knihy Tajemná místa Českého ráje. Podle počasí buď v centru Kairos nebo na vyhlídkové skále za ním.

 

19:00 – zahájení obřadu – úvodní kruh, očista kouřem z českých bylin

 

19:30 – zažehnutí obřadního ohně podle tradičních slovanských obřadních pravidel,

slavnostní vstup do teplé poloviny roku, přání a přípitky, bubnování,

po západu Slunce kolem 20:30 – závěr obřadu, zapálení vedlejšího užitkového ohně pro opékání, hostina z přineseného jídla,

následuje volná zábava s hudbou a tradičním skákáním přes očistný oheň

 

Vstupné na úhradu nákladů pořadatele: 300 Kč, pokud nás chcete podpořit, pak i více.

 

Parkování:

Parkujte prosím výhradně v obci Klokočí, odkud je to na Kairos pěšky 7 minut krásnou cestu mezi skalami vzhůru po červené značce (takzvanými Klokočskými průchody, která vás hezky naladí).

Příjezd přímo ke Kairosu je možný jen po dohodě s pořadateli kvůli omezené kapacitě parkoviště.

 

Jídlo a pití:

Přivezte si jídlo a pití na společnou hostinu. Centrum Kairos bude mít po celý den i večer otevřené výdejové okno s točeným pivem, nealko nápoji a teplými jídly (do vyčerpání zásob)

Slovanský kruh