Vážení přátelé,

 

Přijměte pozvání do kruhu kolem posvátného ohně na svátek Hromnic, oslavu a obřad, kdy společně uctíme síly zimy – Velese a Moranu a probudíme Peruna, aby se postaral o ochranu před zimou a začátek jara.

 

Oslavíme jej společně v nádherném, posvátném Vinořském parku, který leží pod dvěma pradávnými slovanskými hradišti. Obřad proběhne u Kamenného stolu, ve čtvrtek 2. 2. 2023 od 18:00 (pomoc s přípravou již od 16:30), kde zapálíme posvátný oheň, provoláme slávu Velesovi, pohostíme Moranu a hromováním probudíme Peruna k brzkému příchodu jara.

 

S sebou:

– teplý a pohodlný obřadní oděv

– domácí pokrmy, pečivo, plody na společný oltář hojnosti, teplé nápoje v termosce a také obřadní nápoje – medovinu, pivo, víno, vodu z pramene

– svíce – nejlépe vlastní výroby, jinak jakoukoliv větší bílou svíci k posvěcení

– hudební nástroje

– své záměry, modlitby, písně

 

Doporučený příspěvek na akci je Kč 400,-.

 

Ke svátku Hromnic se váže zejména téma očisty a ochrany. Ženy v tento čas vytvářely svíčky „hromničky“, které se lijí ze zbytků vosku, schovaných po celý rok. Tyto svíce jsou pak zasvěceny hromovládci a nebeskému ochránci Perunovi, který oplývá spravedlivou silou vyhnat nečisté síly. Takovou svíci pak zapalujeme ve zlých chvílích.

 

Těšíme se na Vás, Sláva rodu.