Kdy: sobota 23.9.2023 14h

Kde: Branické skály – Vávrova vyhlídka

Vážení přátelé,

přijměte pozvání na oslavu podzimu a poděkování Matce Zemi za úrodu. OSENINY / HODY jsou druhou slavností úrody. První – Dožínky jsou poděkováním za obilí a Oseniny jsou časem ovoce, zeleniny a vína.

Co nás čeká:

– Přivítání podzimu

– Vykřesání ohně

– Slovanské písně, tance a hostina

Po ukončení obřadu oslavy pokračují na Střeleckém ostrově, událostí zvanou HUDEBNÍ HODY.

Co s sebou:

– Jídlo a pití

– Vhodné oblečení

– Hudební nástroje

Tato akce je vhodná pro rodiny s dětmi.

Naši předci, staří Slované v tento den obětovali chléb. Budeme pracovat na své vnitřní rovnováze a životní stabilitě. Podzimní rovnodennost nám přináší moudrost, spravedlnost a nadhled. Děkujeme přírodě za úrodu a obracíme se do nitra své duše. Začíná ustupovat slunce a přibývá tmy a delších nocí.

Podzimní rovnodennost nám dává příležitost k sladění a vyrovnání protikladů a k tomu, abychom se naučili je vidět a vnímat jako součást celku. Potřebujeme poznat obě strany, abychom je mohly vyvážit a sjednotit.

Nyní v čase Podzimní rovnodennosti ale oslavujme sebe samé jako celek, své mužské i ženské aspekty, své vědomí i nevědomí, dávání i přijímání, své světlo i svůj stín, všechna požehnání i výzvy. Oslavme vše – to dobré i to zlé. Vzdejme čest měnícímu se období, které nám přináší šanci začít znovu.

Obřad povedou:

Svatava Kollmannová

Předsedkyně Slovanské obce Praha – Stodůlky

Jakub Krejčíř

předseda Slovanské obce Praha – Vinoř

Obřad pořádá:

Krajská Slovanská obec Praha

Slovanský kruh, z. s.

Obřad začíná v 14:00.

Přípravy od 13:00.

Doporučený příspěvek:

Kč 400,-

(příspěvky budou použity na úhradu nákladů na oslavu a také podpoříte naše organizace v dalším rozvoji a výzkumu našich tradic)

Jste srdečně zváni do posvátného kruhu.

Těšíme se na Vás,

Sláva rodu.