Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dušičkové setkání Světel (společná ceremonie) 2016

31.10.2016 : 18:00 - 21:00

pozvanka_dusicky_2016

Kdy: 31.10.2016 v 18:00
Kde: U sv. Donáta – v polích mezi obcemi Škvorec, Přišimasy a Úvaly (35 km východně od Prahy)

Srdečně vás zveme na společnou ceremonii – oslavu svátku Dušičky…

V tomto čase vzpomínáme na své předky. Tak jako má každý strom kořeny a je spojený se zemí, jsme i my provázáni se všemi, kteří tu žili daleko před námi a jimž vděčíme za svou existenci. Projevme jim vděčnost poděkováním a zažehněme za podzimního podvečera malá světýlka jako symboly věčného života… Večerem provází Vladislava Jirásková, výtvarnice a bylinářka, a Zdeněk Ordelt, který se věnuje vzkříšení slovanské spirituality.

Vezměte si s sebou svíčky, rozsvítíte je jako vzpomínku na předky. Pokud si přinesete lucerničky, odnesete si zažehnutá světýlka domů. Tradičně vás zveme na čaj a koláč. Ke společné hostině na závěr rituálu můžete přispět také ze svých zdrojů. Těšíme se na vás.

Oslava Dušiček se pořádá za podpory časopisu REGENERACE.

Místo konání najdete tak, že si do internetového vyhledávače zadáte heslo „lípy u Sv. Donáta“. Vstup je volný.

 

Dušičky jsou pradávný svátek, také známý u Keltů jako Samhain, kdy se lidé setkávají, aby spolu oslavili a pomodlili se za své předky, kteří jsou právě těmi, kdo nám pomohli na tento svět. Také to bude příležitost pozdravit síly, které se v tento moment manifestují v přírodě a propojit se s jejich posvátnou podstatou. Bude to hlavně síla Morany, bohyně smrti, která přichází, aby spolu s uzavřením starého cyklu vznikl prostor pro cyklus nový, boha Roda, Peruna a Velese. Dostaneme se do kontaktu se starými silami Slovanů, společně si užijeme nádherný čas v přírodě u posvátného ohně a kontakt s naší vlastní duchovní tradicí.

 

Těšíme se na vás! Sláva Rodu

 

dusicky_2016_-pozvanka_regenerace

Details

Date:
31.10.2016
Time:
18:00 - 21:00

Venue

U sv. Donáta (místo v polích mezi obcemi Škvorec, Přišimasy a Úvaly)